Search

Вооружен маж пред седиштето на ОН во Њујорк, полицијата блокира улици

Седиштето на Обединетите нации во Њујорк е под полициска блокада, јавуваат странските медиуми.

Според неофицијални информации, полицијата добила дојава за маж што бил вооружен со сачмарка, тврди „Спутник“.

На вработените во Обединетите нации им беше препорачано да останат во засолништето додека не заврши полициската акција.

Треба да знаете
Последни објави