Search

Малолетник нападнат во автобус на ЈСП

Нападнат малолетник во автобус на ЈСП Скопје на релација Центар – Чаир.

-Вчера околу 21.30 часот во СВР Скопје, Г.Д.(49) од Скопје пријавил дека неговиот малолетен син, додека се возел во автобус на ЈСП на релација од Центар кон населба Чаир, бил физички нападнат од друг малолетник, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Треба да знаете
Последни објави