Search

(Видео) Кинез среде Пекинг пее песни од Тоше

Уличниот изведувач, на Инстаграм потпишан како „Wang Xiao Chong“, среде Пекинг ги пее и свири на гитара песните на нашиот Тоше Проески.

Тој ги отпеа „Још увек сањам да смо заједно“ и „Чија си“, а Македонците му оставија коментари полни пофалби под видеата на неговиот Инстаграм профил.

Треба да знаете
Последни објави