Search

(Видео+Фото) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило професионалец да ја полие со киселина.
Таа денес гласно зборува за она што го доживеала за да им помогне на жените кои биле жртви на некаков облик на насилство.
Во 2008. година, Кејти имала сè за што сонуваше – била на врвот на кариерата, ја освоила титулата Мис Винчестер, работела како водителка и модел, заработувајќи многу пари … а потоа, во еден момент, се ѝ одзел оној во кој најмногу верувала.
Нејзиното тогашно момче Даниел Линч во напад на љубомора ангажирал професионалец кој истурил сулфурна киселина врз Кејти, а по овој монструозен чин кожата на лицето и била целосно стопена, коските и биле оштетени, го изгубила видот на едното око а биле повредени и делови од раката.

Сепак, тоа не било се. Даниел ја силувал и малтретирал 8. часа непосредно пред страшниот настан. Киселината била само „крајот на неговата одмазда“.

Треба да знаете
Последни објави