Search

Тинекс Пролет се раздели со тренерот Бошковски

Македонскиот ракометен прволигаш Тинекс Пролет спогодбено ја раскина соработката со шефот на стручниот штаб Андон Бошковски по серијата незадоволителни резултати.

Двете страни одлучија да се разделат по саботниот неуспех на домашен терен од Металург (29:31) со кој Тинекс Пролет влезе во серија од три порази во низа во Супер-лигата,

– На последниот состанок заеднички со тренерот одлучивме дека најдобро за клубот е да ја прекинеме соработката. Тинекс Пролет му се заблагодарува на Бошковски за сработеното во изминатиот период и му посакува многу среќа во идните ангажмани, се наведува во клупското соопштение.

Тинекс Пролет по 12 одиграни кола во македонското првенство е шестопласиран со 21 бод и ефект од седум победи и пет порази.

Треба да знаете
Последни објави