Search

Вакцинални главоболки за Ѓоковиќ

Како што објави реномираниот магазин „Форбс“, постои можност и Вимблдон и „Ролан Гарос“ да го следат примерот на Австралијан опен, па и на овие  престижни тениски грен-слем турнири учество да им се дозволи само на оние играчи кои се целосно вакцинирани против Ковид-19.

Најдобриот тенисер на светот, Србионот Новак Ѓоковиќ, не сака да каже дали е вакциниран или не, но рече дека не му се допаѓа условувањето и уценувањето дека може да играат само вакцинираните. Ако сака рекордна 21 титула во кариерата и да не губи многу поени на АТП листата, Србинот ќе мора да се вакцинира, акот тоа не го направил досега.

Ако веќе е вакциниран, тоа ќе биде наскоро чпознато кога на почетокот од идната година стартува Австарлија опен.

Треба да знаете
Последни објави