Search

Си-Ен-Ен: Бајден победи во Висконсин

Според денешните проекции на Си-Ен-Ен, демократскиот кандидат Џон Бајден победи во сојузната држава Висконсин, која носи 10 изборни гласови.

Според Си-Ен-Ен, Бајден освоил 49,4 проценти од гласовите, а Трамп 48,8 проценти од гласовите.

Изборниот штаб на претседателот Доналд Трамп веднаш ќе побара пребројување на гласовите во Висконсин, иако резултатите од претседателските избори во земјата сè уште не се официјално објавени.

Трамп победи на претходните избори во Висконсин. 

Треба да знаете
Последни објави