Search

Работник тешко повреден од работна машина во фирма во Илинден

На 29.07.2020 година во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза” бил донесен повреден Б.Ј.(40) од Скопје.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и по кажување на повредениот на 28.07.2020 тој бил повреден на работно место во фирма на ул.„24″ во скопската населба Илинден од работна машина управувана од З.Д.(59) од Скопје.

Од страна на лекар му биле констатирани тешки телесни повреди.

Треба да знаете
Последни објави