Search

Маж застрелан во нога додека седел пред кафуле во Бутел

Триесетгодишен скопјанец пријавил дека на 10 јули околу 15:00 часот, додека со Е.Н. и Р.Н. седеле пред угостителски објект во населба Бутел, во нивна близина неколку лица го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка.

Потоа се слушнал истрел од огнено оружје, кој го погодил пријавителот во ногата.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Треба да знаете
Последни објави