Search

Во Саудиска Арабија за еден ден починале 27 луѓе од последици од Ковид-19

Во изминатите 24 часа во Саудиска Арабија од последици од новиот коронавирус починаа 37 луѓе, со што бројот на смртни случаи се искачи на 2.672 лица.

Саудиското Министерство за здравство соопшти дека за еден ден се регистрирани 2.378 новозаболени лица, со што вкупната броја на инфицирани изнесува 262.772, а оздравеле 215.731 лица.

Поради епидемијата саудските власти ова година забранија аџилак за странските верници, што е првпат во модерната историја.

Треба да знаете
Последни објави