Search

Барселона ќе му понуди нов договор на Фати

Шпанскиот фудбалски прволигаш, Барселона подготвува нова понуда за договор за напаѓачот на тимот Ансу Фати, пренесува „Sport.es”. Според порталот, каталонскиот клуб се плаши од големиот интерес за 17-годишниот шпански репрезентативец што го покажуваат врвните клубови, вклучувајќи го и Манчестер јунајтед и сака да склучи нов договор со играчот со подобрени услови.

Фати последен пат потпиша со Барселона во летото 2019 година, но клубот сака да ја зголеми платата на играчот и обесштетувањето, бидејќи тој стана постојан член на првиот тим.

Во сезоната 2019/20 година, Фати одигра 32 натпревари за Барселона, постигна осум погодоци и една асистенција.

„Transfermarkt.com” ја проценува вредноста на Фати на 50 милиони евра.

Треба да знаете
Последни објави