Search

Земјотрес во Словенија

Земјотрес со јачина од 3,8 степени со јачина ја погоди Словенија утрово, а бил почувствуван и во западна и централна Словенија. Епицентарот на земјотресот, кој се случил во 4,50 часот, е на неколку километри од Бовец, 79 километри од Љубљана, јавува порталот Индекс.

Според порталот 24ur.com, околу дваесетина минути по првиот земјотрес, слаб земјотрес бил почувствуван во истата област.

Треба да знаете
Последни објави