Search

Играч на Милвоки заразен со коронавирус

Бекот на Милвоки Бакс, Ерик Бледсо е заразен со коронавирус и не е со тимот во Орландо, каде ќе продолжи сезоната во кошаркарската НБА-лига, пренесува „ЕСПН”.

– Немам никакви симптоми. Се чувствувам добро. Штом можам да ги исполнам барањата на НБА протоколите, планирам да им се придружам на моите соиграчи во Орландо, изјави Бледсо.

Во својот прв натпревар од продолжувањето на кампањата, Милвоки ќе игра со Бостон на 31 јули.

Сезоната во НБА беше запрена во средината на март, околу пет недели пред крајот на регуларната сезона, откако играчите од неколку екипи се тестираа позитивно за КОВИД-19.

Треба да знаете
Последни објави