Search

Трагедија во Кисела Вода: Буштур загина во сообраќајка

Легендата на македонската кошарка, Благоја Георгиевски Буштур загина ноќеска во сообраќајна несреќа, дознава 24 Инфо.

Според неофицијални информации несреќата се случила во Кисела Вода, кај сервис „Скендеровски“.

Засега нема детали за сообраќајката. Георгиевски починал на самото место на несреќата.

 

Треба да знаете
Последни објави