Search

Најпосле на „Олд Трафорд”: Фернандеш во Манчестер Јунајдет за 65 милиони евра

– Довчерашниот играч од средниот ред на Спортинг Лисабон, Бруно Фернандеш и дефинитивно е нов фудбалер на Манчестер Јунајтед. Сега и официјално, откако двата клуба ги надминаа несогласувањата околу трансферот.

Агентот на фудбалерот, Мигел Рубен Пињо ја потврди преселбата на неговиот клиент на Островот со објава на Инстаграм каде постави фотографија на Фернандеш во тренерка на „црвените ѓаволи”.

Португалецот би можел да дебитира за Манчестер Јунајтед веќе во сабота во натпреварот против Вулверхемптон.

Треба да знаете
Последни објави