Search

Утре во 17 часот лидерите на состанок кај Пендаровски

Кабинетот на Претседателот на државата Стево Пендаровски ја испрати поканата за средба до сите лидери на поголемите политички партии и истите биле прифатени.

Тема на разговор на утрешната лидерска средба се предвремените парламентарни избори, за кои денеска се согласи и ги најави премиерот Зоран Заев.

Треба да знаете
Последни објави