Search

Пендаровски ги повика лидерите на средба

Претседателот на државата, Стево Пендаровски испратил покани до лидерите на политичките партии за средба во Вила Водно в недела, објави Канал 5 според информации од партиите.

Засега нема информации кој се’ е поканат, но се знае дека Пендаровски го очекува присуството на првите луѓе на партии од македонскиот и албанскиот блок.

Иницијативата за лидерска средба доаѓа по последните информации околу добивањето датум за почеток на преговорите со Европската Унија.

Треба да знаете
Последни објави