Search

(Фото) Багер се судри со автобус на ЈСП

Бизарна сообраќајка се случила попладнево во населбата Капиштец, кога се судриле мал багер на ЈП„Водовод“ и автобус бр. 57 на ЈСП, дознава 24 Инфо.

Незгодата се случила на улицата Васил Ѓоргов кај стариот ТЦ „Капиштец“.

Од МВР велат дека е причинета само материјална штета инема повредени.

Фото: Слободан Ѓуриќ

Треба да знаете
Последни објави