Search

Моторџија настрада во центарот на Скопје

Околу 00:40 часот вчера е пријавено дека на крстосницата на булевар Кузман Јосифовски Питу со улица Крушевска Република и улица Ѓуро Ѓаковиќ во Скопје се случила сообраќајна незгода.

Во сообраќајната несреќа, како што соопштуваат од МВР, учествувале патничко моторно возило „Хонда” со скопски регистарски ознаки, управувано од Џ.Д (47) и мопед „Пјаџо” со скопски регистарски ознаки, управуван од О.К (27). О.К. се здобил со тешки телесни повреди и е пренесен во Ургентен центар Скопје.

Како што се наведува во соопштението, извршен е увид од увидна екипа на СВР Скопје.

Треба да знаете
Последни објави