Search

Македонски камионџија загина по судир со автобус во Хрватска

Возач на камион со македонски регистерски таблички почина во сообраќајна несреќа која се случила на автопатот А3 во Хрватска. Камионот се судрил со автобус од Босна и Херцеговина.

Хрватските власти јавија дека возачот на каминот починал, а од автобусот полесно повредени се 10-15 патници. Во тек е полициски увид.

 

Треба да знаете
Последни објави