Search

Партизан Мулти Шпед организатор на завршниот турнир М15

 Прворангираниот тим во регуларниот тек на сезоната, Партизан Мулти Шпед (2) ќе биде организатор на завршен турнир за кошаркари до 15 години, кој ќе се одигра во малата сала при спортскиот центар „Јане Сандански”.

Четири клуба од нашата престолнина претстојниот викенд ќе се надигруваат на завршниот турнири тоа – Партизан Мулти Шпед, Феникс 2010, Вардар и Академија ФМП. 

В сабота на програма се натпреварите Вардар –Академија ФМП и Партизан Мулти Шпед (2) – Феникс 2010, а в недела ќе се игра финалето меѓу победниците од саботните натпревари, додека поразените ќе се борат за трето место.

Треба да знаете
Последни објави