Search

Штипјанец тешко повреден од струен удар

Штипјанец бил тешко повреден од струен удар, вчера во Штип.

Според полицијата, несреќата се случила околу 17 часот на улицата Брегалничка. Додека М.Д.(27) од Штип додека извршувал работни задачи бил погоден од струен удар.

Тој се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во Клиничката болница Штип бил препратен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Треба да знаете
Последни објави