Search

Телото на Захариев го пронашле лекарите од Брзата помош – полицијата ќе истражува кој се јавил

Телото на Захариев го пронашле лекарите од Брзата помош – полицијата ќе истражува кој се јавил

Телото било пронајдено од Итната медицинска помош која по телефонски повик се упатила на местото на настанот и го пронашла веќе мртвото момче. Лекарите веднаш констатирале смрт.

Младо безживотно тело син на екс- градоначалникот на Штип, Илчо Захариев, утрово околу 9:45 било пронајдено мртво во својата вила во село Ѕвегор, Делчевско.

Десет минути по екипата на Итната медицинска помош пристигнале двајца инспектори и јавен обивнител. Подоцна е утврдено дека се работи за лицето со иницијали А.З.
Од  полицијата најавија дополнителни информации за трагичниот настан.
Треба да знаете
Последни објави