Search

Хезоња му залепи банана на Леброн за победа на „Никси“

Кошаркарите на „Њујорк Никс“ славеа во интересна завршница против „ЛА Лејкерс“ со 124:123 на спектакуларен начин во Медисон Сквер Гарден.

Јунак на победата беше Хрватот Марио Хезоња, кој во последниот напад му залепи „банана“ на Леброн Џејмс и им донесе триумф на домаќините. Хезоња на блокадата додаде 17 поени, осум скока и две украдени топки.

Сепак, „Никси“ и понатаму се на дното на табелата во источата конференција ссо 14 победи и 56 порази. Ништо подобри не се ниту „Лејкерси“ кои нема да играат плеј-оф сезона што за Леброн е биде прв пат во изминативе 13 сезони.

 

 

Треба да знаете
Последни објави