Search

(Видео) Бугарски полицајци сами се испрскаа со солзавец

Вистински хит на социјалните мрежи е видеото од Софија каде викендов одржаа протести во пресрет на референдумот за промена на системот на власт како и за добивање на нов устав.

Сепак, само поради еден непромислен потег на полицијата целиот свет дозна за овој протест.

Имено иако имаше мал број на демонстранти и тие сакаа да го пробијат кордонот полицијата употреби солзавец. Но, заборавија на ветерот, па истиот им се врати во лицето.

Треба да знаете
Последни објави