Search

Силјановска на средба со Ѓорчев: Ќе продолжиме да работиме заедно за Македонија

Многу корисен и пријателски разговор со Влатко Ѓорчев. Се договоривме да продолжиме да работиме заедно за Македонија, напиша кандидатот за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својот Фејсбук профил.

Инаку, по изборот на Гордана Силјановска Давкова за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев како еден од претендентите во оваа партиска трка истакна дека го поддржува изборот на конгресот и и` честиташе на професорката.

https://www.facebook.com/gordana.siljanovska.71/posts/115888899549084

-Изборот беше демократски и фер. Изборната кампања ќе ја води изборен штаб на Силјановска, но тие може да сметаат на мојата помош, рече тогаш Ѓорчев.

Тој порача дека останува зад лидерот на партијата Христијан Мицкоски и ќе продолжи со досегашното темпо.

-Сплотено, заедно да ги победиме СДСМ, повика Ѓорчев.

Треба да знаете
Последни објави