Search

Руска двојка уапсена поради малтретирање на бебе

Двојка од Русија беше уапсена во Малезија поради „несоодветна грижа“ кон своето бебе, односно поради тоа што таткото го фрлал бебето во воздух и го нишкал држејќи го за ноџињата.

Мајката и таткото биле приведени од страна на полицијата поради сомненние за малтретирање на бебето.

Инцидентот е забележан на видео-снимка која брзо се раширила на социјалните мрежи.

Родителите на бебето се во своите доцни 20-ти години и патуваат низ Југоисточна Азија како улични изведувачи, а во Малезија престојуваат со едномесечна виза. Двојката смета дека ова однесување воопшто не е проблематично и тврди дека нивното бебе ја „обожуваа оваа вежба“.

Видеото е објавено на Фејсбук и веќе има преку 40.000 прегледи, а корисникот кој го објавил ги нарекува родителите „неодговорни“ и вели дека можат да му нанесат сериозни повреди.

Двојката е уапсена за време на нивниот настап на улица во Куала Лумпур.

„Ги приведовме за испрашување поради сомнение за малтретирање“, велат од полицијата.

Треба да знаете
Последни објави