Search

Машиновозач забележал машки труп на пругата Велес – Градско

На пругата Велес – Градско кај железничката станица „Згрополци”  вчера во 18.45 часот машиновозач забележал тело на маж на пругата, информира СВР Велес.

Како што појасни портпаролот Верољуб Додевски, по извршeниот увид утврдено е дека се работи за шеесет и двегодишен жител на Велес М.О.,  а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

Треба да знаете
Последни објави