Search

Груевски за Сител: Не сум организатор на немирите на 27 април

Азилантот Никола Груевски во интервјуто за ТВ Сител негираше било каква поврзаност со „Крвавиот четврток“ откако пред неколку дена обвинителката Вилма Русковска рече дека заштитениот сведок С1 рекол дека поранешниот премиер стои зад организацијата на немирите.

-Не ги организирав тие ниту било кои други немири, никогаш такво нешто не сум побарал од некогого, или, пак, преќутно сум барал таква работа, рече Груевски.

 

Треба да знаете
Последни објави