Search

(Видео) Пронајдено тело под рушевини во Париз

Спасувачките екипи соопштија дека било пронајдено едно тело во урнатини во пекарата во Париз, каде вчера се случи експлоззија поради истекување на гас.

Со ова боројот на загинати лиц во несреќата се зголеми на четри луѓе, соопшти кабинетот на париското обвинителство.

Во експлозијата што се случи во саботата наутро на улицата Тревис во Париз загинаа и двајца пожарникари и еден шпански турист.

Речиси 50 лица се повредени, а според властите, 10 од нив се уште се наоѓаат во критична состојба.

Треба да знаете
Последни објави