Search

Кремљ жали што дијалогот меѓу Русија и САД не функционира

Кремљ соопшти дека жали што дијалогот меѓу Русија и САД не функционира и покрај фактот дека постојат голем број на важни стратешки прашања за кои би требало да се разговара.

„Дијалогот не функционира и покрај фактот што двете страни имаат направено одредени планови и домашни задачи”, изјави Дмитриј Песков за новинарите на прес-конференција во Кремљ, пренесува Ројтерс.

Треба да знаете
Последни објави