Search

Мицкоски: Колку очигледно фали Мијалков во соопштенијата на СДСМ

Мицкоски: Колку очигледно фали Мијалков во соопштенијата на СДСМ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го прозва ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков и братот на премиерот, Вице Заев околу случајот со прислушувањето во Основното јавно обвинителство.

„Колку очигледно фали Мијалков во соопштенијата на СДСМ за прислушкувањето на ЈО. А каде се Грујоски и Бошковски, колку очигледно фали тука крикот на Димитров за нивна екстрадиција од Грција. Ах, Устав ли е, принцип ли е, Вице ли е?“, праша лидерот на опозицијата.

Треба да знаете
Последни објави