Search

Дарко Лазиќ: Благодарен сум му на Бога, не бегам од одговорноста

Откако на 23 октомври доживеа тешка сообраќајна несреќа, животот на Дарко Лазиќ целосно се промени, а сега зборуваше за сето она што се случи во претходните месеци и половина.

-Благодарам на Бога, се оди на подобро. Им благодарам на лекарите од земунската болница кои ми го спасија животот. Беше тешко, но сега моето состојба е стабилна и одиме понатаму- изјави Лазиќ за Курир.

Тој сега е на бања и вежба за да повторно застане на своите нозе.

– Една грешка можеше да ме чини живот. На се се сеќавам, тоа се слики кои ќе ми останат доживотно врежани, иако би сакал се да заборавам. Не бегам од одговорноста и му благодарам на Бога за втората шанса. Искрено, не знам зошто сакав да се вратам дома таа ноќ по прославата , оти  ако се одморав ова не би се случило. Ова беше сериозна предупредување и, верувајте, кога човекот и гледа на смртта во очи на животот потоа гледа поинаку, истакна пејачот кој не сакаше да открие дали се слушнал со поранешната жена, пејачката Ана Севиќ.

Треба да знаете
Последни објави