Search

(Видео) Неколку настрадани во вооружен напад во болница во Чикаго

Повеќе лица се смета дека се повредени или убиени кога непознат напаѓач влегол во болницата Мерси Хоспитал, попладнево по американско време во Чикаго, јавуваат медиумите.

Од болницата до пред некое време се слуша истрели, но не е познато дали напаѓачот пука во луѓето во болницата или во полицијата.

Според неофицијални информации, застрелан е еден полицаец и напаѓачот.

 

https://twitter.com/i/status/1064633506800779272

Треба да знаете
Последни објави