Search

Заев: Груевски не би требало да си дозволи да бега

Очекувам дека нема да си дозволи да се трага по него, изјави премиерот Зоран Заев на вечерашното гостување на МРТВ.

Тој велеше дека нема да си дозволи такво нешто, барем такви се моите сознанија од кажано од Никола Груевски, рече Заев.

Премиеорт   потврди дека потерницата од МВР за потрага е само поради тоа што судските доставувачи не можеле да ја достават поканата за издржување на затворската казна на осуденикот Никола Груевски.

Треба да знаете
Последни објави