Search

Опел и мотоцикл предизвикаа сообраќаен хаос кај Црвен крст

Опел и мотоцикл предизвикаа сообраќаен хаос кај Црвен крст

Сообраќајот е целосно блокиран во центарот на градот, на кростосницата меѓу булеварите „Кочо Рацин“ и „11 Октомври“. Причина за хаосот е сообраќајна незгода во која учествуваа „опел вектра“ со скопски регистарски таблички и мотоцикл пренесува Република.

Засега нема информации за повредени лица.

Полицијата врши убид на местото на настанот.

Треба да знаете
Последни објави