Search

Нападната медицинска сестра во болницата

Нападната медицинска сестра во болницата

Полициската станица Берово  поднесе кривична пријава против О.К. (27) од Берово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 6 мај околу 21 часот во просториите на Итната медицинска помош во Здравствен дом во Берово, при преглед на неговата сопруга, пријавениот упатувал закани кон медицинската сестра Ш.М., по што и физички ја нападнал.

Треба да знаете
Последни објави