Search

Застрашувачко: Торнадо ја погоди Германија (Видео)

Застрашувачко: Торнадо ја погоди Германија

Најмалку едно лице е сериозно повредено во налет на торнадо кое ја погоди областа Фирзен во западна Германија.

На социјалните мрежи се појавија снимки од застрашувачка бура.

Едно лице се здоби со тешки повреди кога врз неа паднале дебели и тешки гранки од дрво.

Во невремето некои куќи се толку оштетени што во нив може да се живее, соопштија органите од градот Фирзен – Бојсхајм.
Треба да знаете
Последни објави