Search

Наставник му скршил заб на ученик во Желино

Наставник истепал ученик во основно училиште во тетовското село Желино. Според информациите од полицијата, тој го удрил детето од клупата и му скршил еден заб.

Полицијата поднесе кривична пријава против М.Б. (56) од Желино, Тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело малтретирање во вршење на службата. Наставникот на 13 март на час во основното училиште во селото удрил еден ученик по задниот дел од главата, при што тој удрил во клупата и му бил скршен заб.

Треба да знаете
Последни објави