Search

Забрана за камиони кај Маврово и Стража

Забрана за камиони кај Маврово и Стража

Поради интензивни врнежи од снег, Авто-мото сојузот на Македонија воведе забрана за тешки товарни возила на планинските премини Маврово и Стража.

Забраната беше воведена по 16 часот.

Треба да знаете
Последни објави