Search

Се трага по две малолетни скопјанки

Се трага по две малолетни скопјанки

Вчера во полицијата во два одвоени случаи е пријавено исчезнувањето на две девојчиња.

Ноќеска во 1.30 часот С.С.(49) во Полициската станица Чаир пријавил дека истиот ден околу 00.30 часот од домот во непознат правец се одалечила неговата 16-годишна ќерка.

Додека на 20 февруари А.Д. (48) во полициската станица Чаир пријавила дека на 16 февруари од домот во непознат правец се оддалечила нејзината 17-годишна внука.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на девојчињата.

Треба да знаете
Последни објави