Search

Трагедија во Македонија – загина жена во Крива Паланкна

Трагедија во Македонија – загина жена во Крива Паланкна

Тешка сообраќајка се случила денеска во 14 часот и 30 минути во несреќата загинало едно лице.

Од МВР информираат дека на улицата Свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка, 17-годишниот Н.Д. со својот автомобил Ауди А3 со скопска регистрација, удрил во пешак.

Се работи за 45-годишната Н.И. која за жал поради сериозноста на повредите починала на лице место.

Полицијата извршила увид.

Треба да знаете
Последни објави