Search

Силен земјотрес во Грција

Силен земјотрес во Грција – граѓаните во паника

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала е почувствуван во Грција.

Се стресе и Атина. Земјотресот бил на длабочина од 5 км и на 24 км од Атина.

Засега нема информации за повредени или причинета материјална штета.

Треба да знаете
Последни објави