Search

Јанкулоска и Мијалков неделава на суд

Јанкулоска и Мијалков неделава на суд

Судски рочишта за предметите на СЈО „Таргет – Тврдина“ и за „Труст“ се закажани неделава во Кривичкиот суд.

Судењето за споениот предмет „Таргет – Тврдина“ за незаконското прислушување и за уништување на опремата од прислушувањето е закажано за 17 јануари.

Во овој предмет обвинети се поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, кои се во притвор во Грција, како и поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, поранешниот директорот на УБК Сашо Мијалков и шефот на неговиот кабинет Тони Јакимовски.

 

 

Треба да знаете
Последни објави