Search

Хорор во Тетово: Зад фармата за свињи нашол остатоци од човечко тело

Хорор во Тетово: Зад фармата за свињи нашол остатоци од човечко тело

Во Центарот за известување и команда Тетово, вчера во 13.20 часот било пријавено дека во атарот на село Брвеница, тетовско (зад фарма за свињи) се пронајдени остатоци од човечко  тело.

Увид на местото на  настанот извршила екипа од СВР Тетово. Остатоците биле подигнати и предадени на лекар од Судска медицина за понатамошна постапка. Исто така, биле пронајдени и обезбедени неколку парчиња облека.

СВР Тетово презема мерки за целосно расчистување на случајот. 

 

 

Треба да знаете
Последни објави