Search

Дождливо и постудено во наредните денови

Поради спуштање на студен воздух од север, ќе има локални врнежи од дожд кои понекаде ќе преминуваат во снег и на некои од пониските места. На планините особено на запад и на исток врнежите ќе бидат од снег. Најмалку врнежи ќе има во централните делови од земјава.

Појава на врнежи ќе има и во вторник, но само во крајните западните делови. Поинтензивни врнежи претежно од дожд се очекуваат во среда од средината нa денот и особено во западните делови, каде што врнежите во текот на ноќта ќе бидат од снег. Ќе дува засилен југозападен ветер.

Треба да знаете
Последни објави