Search

Одобрено обвинението за „Трезор“

Одобрено обвинението за „Трезор“

Советот за оценка на обвинитениот акт при Основниот суд Скопје 1- Скопје го одобрил обвинението за случајот „Трезор“, во кои се обвинети екс министерот на УБК, Сашо Милајков, поранешниот началник на Петтата управа Горан Грујевски, кој е во екстрадициски притвор во Солун, екс шефот на Кабинетот на Мијалков, Тони Јакимовски и поранешниот помошник министер во МВР, Небојша Сајковиќ дека проневериле државни пари за набавка на софтвер од странство за потребите на Петтата управа.

Судењето за овој предмет сѐ уште не е закажано.

Треба да знаете
Последни објави