Македонија Хроника

ФОТО: Две деца загинале во пожар во Шутка, запалени четири куќи

Две деца загинале во пожар во населбата Шуто Оризари откако избувнал пожар во една куќа, дознава 24 инфо.

Пожарот за кратко се раширил и зафатил дел од околните куќи. Горат четири  од нив.

Според МВР, пожарот избувнал во куќа на улицата Брсјачка буна, по што се проширил на три други куќи. Куќата целосно изгорел, а на местото се упатени  екипи за итна медицинска помош. Потврда за настрадани нема.

Поврзани вести

Др- Стевановиќ: Цели семејства беа хоспитализирани и многумина од нив ја изгубија битката со КОВИД

Valentina

Четворица починати и нови 120 заболени од Ковид-19

Igor

Боки за Рекет 2: Не може Русковска да биде обвинител ме тераше да ја наместам Ременски

Igor