January 24, 2020 04:56
Македонија Хроника

ФОТО: Две деца загинале во пожар во Шутка, запалени четири куќи

Две деца загинале во пожар во населбата Шуто Оризари откако избувнал пожар во една куќа, дознава 24 инфо.

Пожарот за кратко се раширил и зафатил дел од околните куќи. Горат четири  од нив.

Според МВР, пожарот избувнал во куќа на улицата Брсјачка буна, по што се проширил на три други куќи. Куќата целосно изгорел, а на местото се упатени  екипи за итна медицинска помош. Потврда за настрадани нема.

Нови вести

Манчевски: ВМРО ДПМНЕ е против Законот за ЈО за да нема судски пресуди за незаконското прислушување

Filip

Дескоска: Клучниот камен на сопнување е надлежноста за гонење на кривични дела поврзани со прислушувањето

Filip

Во Скопје одбележано потпишувањето на Елисејскиот договор помеѓу Франција и Германија

Filip