March 25, 2019 21:47
Македонија

Нова прогноза: Носете си чадор со себе, нема да куртулиме од дождот

Управата за хидрометеоролошки работи за попладне во северните и источните делови од државата најавува ретка појава на локален дожд и грмежи со услови за појава на град.

 

Во скопската котлина попладне се очекува локален пороен дожд и грмежи.

До петок времето ќе биде сончево и топло, а веќе за викендот се очекуваат пороен дожд и грмежи.

Локално можни се поинтензивни процеси особено во сабота. Температурите ќе бидат во опаѓање.

Нови вести

Од утре пад на температурите за 10 степени

Filip

Заев ги повика граѓаните да го следат TB-дуелот, познат рејтингот на кандидатите за претседател

Filip

Анкета: Тесна разликата меѓу Пендаровски и Силјановска

Filip