July 20, 2019 08:22
Македонија

Нова прогноза: Носете си чадор со себе, нема да куртулиме од дождот

Управата за хидрометеоролошки работи за попладне во северните и источните делови од државата најавува ретка појава на локален дожд и грмежи со услови за појава на град.

 

Во скопската котлина попладне се очекува локален пороен дожд и грмежи.

До петок времето ќе биде сончево и топло, а веќе за викендот се очекуваат пороен дожд и грмежи.

Локално можни се поинтензивни процеси особено во сабота. Температурите ќе бидат во опаѓање.

Нови вести

Латас му нуди интересна спогодба на Јовевски…

Igor

Мицкоски: Постои директна спрега меѓу владеачката партија и „Рускоска обвинителството“

Daniela

Рускоска: Чест е да го водам новото ЈО, но прерано е за честитики

Daniela