October 20, 2021 04:44
Македонија

На возачот му се блокираше воланот,му помагав да го исправи но не можевме

Воланот на автобусот се блокирал, а некој од патниците се обидувал да му помогне да го задржи правецот, дознава 24 Инфо од местото на несреќата. Таму утрово се врати еден од патниците на автобусот на „Дурмо турс“, откако вчера поминал со полесни повреди.

Според него, најмногу настрадале патниците кои биле во задниот дел од автобусот и нив не им имало спас.

– Не знам што се случи. Бев на третото седиштето и станав кога почнал да се тресе автобусот. Мислев дека на возачот му се слошило, но беше добар и се обидуваше да го исправи автобусотот откако изгуби контрола, но му се блокиралше воланот. Се се случи многу брзо, се обидов да му помогнам и заедно го вртевме воланот, но не успеавме. Кога сфатив дека е доцна само се фатив за нешто за да летнам и тоа беше се, раскажа патникот Бејтула Муриу врботен во министертвото за економија.

Први дотрчале жителите на околните куќи, меѓу нив беше и човекот, кој ја извадил патничката која подоцна почина во болница.И тој беше премногу потресен за да раскаже детално што се случило.

Освен селаните, на настраданите им помагале и патници кои во моментот возеле по автопатот. Еден од нив преку социјалните мрежи сподели што се случувало.

Поврзани вести

МЗ: 14 починати и 472 новозаразени со Ковид-19

Igor

Укинато ограничувањето на бројот на гости на една маса, се дозволува поголема исполнетост на капацитетите и во отворениот и во затворениот дел

Valentina

Ѓокиќи убиени од двајца платени убијци, кои дошле со автомобил украден во Белград

Igor

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Devilman (https://animeflix.nl/m/XgqX) Episode 39

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Animepahe: Code Geass: Lelouch of the Rebellion R2 anime episode 25 online free at https://animepahe.cc anime stream

Prsync: http://prsync.com/kissanime/

Kiredu: http://kiredu.ru/UserProfile/tabid/182/userId/60907/Default.aspx